piątek, 5 października 2018

STOMATOLOGIA ANTY-AGING


Stomatologia anty-aging/stomatologia antystarzeniowa. Celem działań podejmowanych przez dentystów, ortodontów ,protetyków nie jest jedynie uśmiech zdrowy i z prostymi zębami lecz nadrzędnym celem jest poprawa wyglądu całej twarzy m.in. poprzez przywrócenie właściwego podparcia policzkom i napięcia w skórze.
Wyniki badań wskazują, że kluczowe znaczenie dla starzenia się rysów twarzy, wiotczenie skóry mają twarde elementy układu stomatognatycznego. A one stanowią zaś o swoiste rusztowanie dla tkanek miękkich twarzoczaszki. Rusztowanie staje się niepełnowartościowe, jeśli w łukach występują destrukcyjne luki lub zęby, które istnieją, są rozchwiane, uległy przemieszczeniu czy rotacji. Zęby z wiekiem ulegają starciu. W ciągu dekady skracają się o ok. 0,3 mm. Zatem człowiek ok. 50-letni ma zęby w jednym tylko łuku krótsze o ponad 1 mm niż miał w czasach młodości. Krótsze zęby powodują, iż tkanki miękkie twarzoczaszki tracą podparcie. To powoduje ich opadanie i zmianę rysów twarzy.

Jest na to rada!!!
Bonding, czyli poprawa koloru zębów oraz likwidacja przebarwień i niedoskonałości budowy szkliwa i kształtu zębów przez naklejenie na zęby licówek z żywic kompozytowych
Dental face lifting (DFL) – lifting stomatologiczny, czyli poprawa warunków zgryzowych i leczenie zębów w celu uzyskania dobrego efektu nie tylko w układzie stomatognatycznym, ale również w wyglądzie twarzy.
Ortolifting – najnowszy trend na poprawę symetrii twarzy i spłycenie lub likwidację zmarszczek dzięki poszerzeniu łuku zębowego przy użyciu aparatu ortodontycznego. Botoks i kwas hialuronowy stosowany do poprawy wolumetrii twarzy.

A co za tym idzie to rezultaty w postaci udoskonalenia owalu i wymodelowanie profilu, spłycenie lub likwidacja zmarszczek i zwiotczeń, uwydatnienie rysunku ust, podparcie wargi na zębach przednich tym samym spłycenie zmarszczek, wymodelowanie konturu brody.

Umiejętnie dobrane i zastosowane narzędzia stomatologii anty-aging mogą sprawić, że twarz odmłodnieje nawet o 10 lat.

 
Początek formularza
Dół formularza
Sylwia Drobik, Paulina Mintzberg-Wachowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz