wtorek, 29 stycznia 2019

OMNICHROMA


W praktyce, gdzie staramy się wybierać materiały mające funkcjonalność udowodnioną naukowo i klinicznie, które odniosą sukces funkcjonalny, biologiczny i estetyczny pojawił się kompozyt Omnichroma.  

Jeden odcień pasujący do wszystkich odcieni zębów!!!HIT OMNICHROMA dostępnym w Tokuyamie Dental materiał przeznaczony do uzupełnień protetycznych fascynuje strukturą jako główny mechanizm koloru, umożliwiając dopasowanie kompozytu do każdego odcienia zębów!
Bardzo imponujące jest owe zastosowanie do zęba i obserwowanie, jak magicznie przekształca się z nieprzejrzystego białego odcienia w dokładny odcień zęba! OMNICHROMA może przekształcić się w A1, D3 lub jakikolwiek inny odcień, jakim jest ząb.
Ponadto OMNICHROMA oferuje pożądaną charakterystykę manipulacyjną i doskonałą zdolność polerowania. Większość kompozytów zależy od chemicznego koloru barwników i pigmentów dodawanych do materiału żywicznego w celu naśladowania pewnych odcieni ludzkich zębów. Te kompozyty mają ograniczoną zdolność do cieniowania. A1 nie będzie pasować do A4, a ludzkie zęby nie będą idealnie pasowały do ​​gamy VITA.
Technologia Smart Chromatic firmy OMNICHROMA to pierwsze zastosowanie koloru strukturalnego w stomatologii kompozytowej jako głównego mechanizmu koloru. Gdy światło otoczenia przechodzi przez sferyczne wypełniacze w OMNICHROMA, generują one czerwony do żółtego kolor strukturalny, naturalne kolory występujące we wszystkich ludzkich zębach. Kolor od czerwonego do żółtego łączy się z odbijanym kolorem otaczającego zęba, aby uzyskać płynne dopasowanie. Technologia ta eliminuje potrzebę stosowania pigmentów i barwników, a wynikiem jest bezprecedensowa zdolność doboru kolorów w połączeniu z doskonałymi właściwościami mechanicznymi i wysoką polerowalnością.

W praktyce dentystycznej oznacza to:
Uproszczone zarządzanie zapasami.
Redukcja odcieni kompozytowych, które widzą tylko przypadkowe użycie.
Redukcja nieużywanych odpadów kompozytowych.

OMNICHROMA jest zalecany do:
Bezpośredniego wypełnienia przedniego i tylnego.
Zamknięcie Diastemy.
Naprawa porcelany / kompozytu



Sylwia Drobik, Paulina Mintzberg-Wachowicz

2 komentarze: