poniedziałek, 17 czerwca 2019

ERYTRYTOL


Erytrytol (erytrol) jest słodzikiem z grupy alkoholi polihydroksylowych. Oznaczany jest jako E968. Jako substancja słodząca jest wykorzystywana już od 2006 roku w Unii Europejskiej, zaś w Polsce – od 2008 roku. Oprócz tego erytrytol znajduje zastosowanie w kosmetyce – jest zamiennikiem gliceryny i pełni funkcję zabezpieczającą przed zepsuciem produktu.          
Erytrytol ma pozytywny wpływ na zdrowie. W odróżnieniu od zwykłego cukru i pozostałych słodzików, nie jest przekształcany przez ludzki organizm. Jest natomiast wydalany w niezmienionej formie razem z moczem. Co więcej – erytrytol nie powoduje zwiększenia poziomu glukozy i insuliny, gdyż jego glikemiczny indeks jest zerowy.           

UWAGA! Oprócz tego erytrytol może zmniejszać ryzyko próchnicy, gdyż wykazuje zdolności do zatrzymywania procesu fermentacji pewnych cukrów przez bakterie odpowiedzialne m.in. za powstawanie ubytków. Warto też wiedzieć, że erytrytol działa antyoksydacyjnie – poprzez łączenie się z wolnymi rodnikami, zabezpiecza organizm przez szkodliwymi skutkami ich działania. Doskonale znalazł się w piaskach do zabiegu higienizacji. Ekstremalnie mała średnica ziarenka proszku 14 mikronów w połączeniu z wodą i powietrzem zapewnia bardzo gęsty i bezpieczny strumień piasku. Może być używany poddziąsłowo do usuwania biofilmu nawet z najgłębszych kieszonek periodontalnych. Może być również zastosowany naddziąsłowo do czyszczenia i polerowania zębów. A w protokole higienizacji na koniec piaskujemy też język piaskiem o ziarnach nie większych niż 14 mikronów.Specjalne działanie proszku, bezpieczne i łagodne, a przy tym bardzo skuteczne, związane jest z wykorzystaniem materiału, jakim jest erytrytol i bardzo małym rozmiarem ziaren.


Sylwia Drobik, Paulina Mintzberg-Wachowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz